Manikür Pedükür


Bakımlı olmanın ön şartlarından biride manikür ve pedikürdür. Günlük hayatımızda, bütün vücudumuza olduğu gibi el ve ayak bakımına da önem vermeliyiz. Eller iletişim esnasında en önemli unsurlardan biridir. Sürekli kırılan ve ayrılan tırnaklar, besleyici ilaçlar ile güçlendirilmelidir. El ve ayak sağlığı için 10 günde bir yapılması tavsiye edilen manikür ve pedikür uygulamasıyla tırnak batmasını önleyebilirsiniz. Tırnaklarınızın çevresindeki şeytan tırnaklarının ve ölü derilerin atılmasını sağlayan manikür-pedikür işlemi, el ve ayak sağlığımız açısından oldukça önemlidir.Düzenli manikür ve pedikür yaptırmak sizi olası tırnak çevresi hastalıklarından korurken el ve ayaklarınızın temiz ve bakımlı görünmesini sağlar. Sağlıklı el ve ayaklar için manikür ve pedikür uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Manikür işlemi temizleme, tırnaklara şekil verme, el masajı, ölü derinin düzeltilmesi ve oje sürülmesi aşamalarından oluşurken, pedikür işlemi ise temizleme, tırnaklara şekil verme, ayak masajı, ölü derinin düzeltilmesi topukları ponza yardımıyla temizleme, batık ve nasır problemi varsa hijyenik bir şekilde alınması ve oje sürülmesi aşamalarından oluşmaktadır.

Manikür: Elleri ve tırnakları temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, tırnaklara şekil verme, el masajı, ölü derinin düzeltilmesi ve oje sürülmesi aşamalarını içerir.
Manikür lisanslı bir profesyonel tırnak uzmanı manikürist tarafından yapılan tırnak ve tırnak derisine uygulanan bir kozmetik güzellik tedavisidir.

Pedikür: Özellikle yaz mevsiminde büyük önem taşır. Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içinde hava alamayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi için pediküre ihtiyacı vardır. Batan ayak tırnakları kapalı ayakkabı içinde kaldıkça büyük problemlere yol açar. Manikür ve pedikür yaptırarak hem ayak bakım sağlığınızı hem el bakım sağlığınızı korumuş olursunuz.